جمعه 16 خرداد 1399 12 شوال 1441 5 ژوئن 2020
تاریخ : سه شنبه 16 ارديبهشت 1399
کد 221

فرماندار هشترود:

شهرستان هشترود جزو مناطق زرد با خطر متوسط از نظر ابتلا به بیماری کرونای استان آذربایجان شرقی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، امین امینیان طی گفتگویی در رابطه با جایگاه شهرستان بر اساس آخرین تقسیم بندی وزارت بهداشت از نظر وضعیت بیماری کرونا اعلام کرد: مبنای ارزیابی های اخیر بر اساس میانگین تعداد بیماران روزانه بستری شده بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در هر یکصد هزار نفر در طول دو هفته اخیر می باشد.
فرماندار هشترود با بیان اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی گفت:  شهرهای سفید با خطر کم  به شهرهایی اطلاق می شود که از ابتدای اریبهشت ماه تا کنون  به طور متوسط در طی روز  یک مورد یا کمتر بستری به ازای هر یکصد هزار  نفر داشته باشد و شهرهایی با بستری بین یک تا سه نفر در روز جزو شهرهای زرد و با خطر متوسط و در نهایت شهرهایی با  تعداد بیش از سه مورد بستری روزانه, شهرهای قرمز با میزان خطر بالا  قلمداد می شود
🔸رئیس ستاد مقابله با کرونا هشترود در ادامه افزود با توجه به اینکه  در حال حاضر شهرستان هشترود در کنار  هفت  شهرستان  دیگر  تبریز ، مراغه ، مرند ، بناب ، ورزقان، کلیبر ، شبستر جزو شهرستانهای زرد استان هست, بنابراین بازگشایی امروز مساجد در آنها منتفی است و باید منتظر بهبود شرایط و  مصوبه های بعدی باشیم.
  وی  همچنین با اشاره به ۹ شهرستان آذرشهر, اسکو, عجب شیر, بستان آباد, جلفا, خدا آفرین,هریس, هوراند و ملکان در رده  شهرستان های سفید استان در ارزیابی وزارت بهداشت  یادآورشد سفید بودن به معنای بی خطر بودن نیست و  کمترین غفلت می تواند شهرهای کم خطر را نیز تحت الشعاع قرار دهد و کاهش تعداد بیماران ضریب اطمینانی بر کنترل کامل بیماری نیست.
🔸این مقام مسئول در خصوص مصوبات  بازگشایی های مدارس در برخی شهر های سفید نیز  گفت تصمیم نهایی در این مورد اعلام نشده است و نتایج بررسی های ستاد ملی مبارزه با کرونا در  این مورد ۲۷ اردیبشت ماه اعلام می شود.
 🔹امینیان بر این مهم تاکید کرد که در صورت رعایت  بیشتر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم و اصناف, هشترود نیز به این  مرحله  از بازگشایی ها و رده کم خطر   نزدیکتر می شود.
لازم به ذکراست که در تقسیم بندی اخیر بر مبنای ذکرشده ابتلا از نظر جمعیت,چهار شهر اهر, سراب, میانه و چاروایماق نیز  شهرهای قرمز استان آذربایجان شرقی محسوب می شوند.
منبع پژواک هشترود
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هشترود