شنبه 20 خرداد 1402
تاریخ : شنبه 17 آبان 1399
کد 287

‍ ‍فرماندار هشترود :

امروز عروسی ها قتلگاه هستند.

امین امینیان فرماندارهشترود در جلسه ستادشهرستانی کرونا با بیان این مطلب گفت: تنها را ه مقابله با ویروس کرونا رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و همزیستی با آن است چرا که این بیماری حداقل تا یک سال آینده با ما هست .

وی با اشاره به مراسم جشن و عروسی و مهمانی‌های خانوادگی، افزود: مطالعه شده  ۵۰درصد علت ابتلاء، همین دورهمی ها و هم نشینی ها است.
رئیس ستاد کرونای شهرستان گفت : عروسی‌ها قتلگاه هستند و هیچ مفهومی ندارد مراسم عزاداری برای فوت شدگان برگزار شود . مردم هر تخلف از مصوبات ستاد مقابله با کرونا را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.
امینیان گفت: فردی که تست کرونای او مثبت است و در سطح جامعه تردد می کند، جانی و قاتل است. حتی اگر این فرد بدون علامت باشد.
وی تاکید کرد: راه مقابله با کرونا در تغییر رفتار تک تک ما است. اگر قرار باشد به همین صورت ادامه دهیم و رفتار بهداشتی و اجتماعی خود را در مقابله با کرونا اصلاح نکنیم، قطعاً با شرایط سخت‌تری مواجه خواهیم شد. فقط با تغییر رفتار و نگرش اجتماعی می‌توانیم با این بیماری مقابله کنیم.
وی گفت: مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ با علامت یا بی علامت, حتماً باید قرنطینه شوند و بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت و درمان ، بخش خصوصی هم مکلف است موارد مثبت کووید ۱۹ را اعلام کند و کمیته نظارت و بهداشت و درمان مکلف هستند تک تک بیماران را تعقیب کنند و مجازات کسانی که آزمایش کرونای آنها مثبت است و تخطی می‌کنند شدیدتر خواهد شد.افرادی که آزمایش کرونای آنها مثبت می‌شود از طریق نرم افزارهای موبایلی و سامانه «ماسک» شناسایی و فاصله‌های اجتماعی آنها رصد می‌شوند.
امینیان افزود: بر اساس آئین نامه مصوب ستاد ملی کرونا در تاریخ ۲۳ مرداد، پس از تذکر و اخطار کتبی نخست در ادارات دولتی با مسئولان ادارات برخورد می‌شود و آنها باید کارکنان را مجبور به استفاده از ماسک و از ارائه خدمت به کسانی که ماسک ندارند جلوگیری کنند.
وی اضافه کرد: در صنوف هم خود اتحادیه ها و کمیته نظارت وکارکنان بهداشت و محیط باید بر حسن اجرای این مصوبه نظارت کنند و برای متخلفان, حتی پلمب واحد صنفی تا یک ماه را قاطعانه انجام دهند.
لازم به ذکر است حل مشکل پساب غسالخانه ، تشدید نظارت بر حمل و نقل درون و برون شهری ، اماکن و مراکز پرتردد شهری و روستایی از جمله بانک ها ، نانوایی ها ، دفاتر خدمات رسان و بازار هفتگی ، تجمع بیش از ۱۵ نفر و پرهیز از سفرهای غیر ضروی از جمله مصوبات این جلسه ستاد بود .
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 آبان 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هشترود