سه شنبه 25 تير 1398 12 ذو القعدة 1440 16 ژوئیه 2019
تاریخ : شنبه 25 اسفند 1397
کد 88

به مناسبت 22اسفند روزشهدا

22اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز شهدا گرامی داشته شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری هشترود همزمان با فرا رسیدن 22اسفند روز شهدا مراسم گرامیداشتی با حضور مسوولین وخانواده های معظم شهداوایثارگران در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزارشد
🎗 حجت الاسلام علی رحیمی در مراسم بزرگداشت روز شهدا که به همت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران دردفتر امام جمعه برگزار شد گفت: شهدا رفته اند و رسالتی از جنس آگاهی و حرکت در بین ما باقی گذاشته اند و ما وظیفه داریم با بسط و گسترش فضائل دینی و اخلاقی شهدا، رسالت خطیر آنها را در جامعه احیاء کنیم.

وی افزود: نگاه مسئولان به خانواده های شهدا و جانبازان باید یک نگاه ویژه باشد چرا که، شهدا با از خود گذشتگی،امنیت و حریت را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و به دشمنان اجازه ندادند که تمامیت ارضی ایران را تحت سیطره خود قرار دهند.

⚡فرماندار هشترود نیز در این جلسه اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب باید فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش در جامعه ساری و جاری گردد و وصیت نامه های شهدا سرلوحه کارها و زندگانی ما قرار گیرد تا راه و منش شهدا از یادها نرود.

♦️امین امینیان یادآور شد: ما وظیفه داریم که در راستای آرمانهای امام راحل و شهدا قدم برداریم و فرموده های آن بزرگواران را عملی کنیم چرا که؛ ما هر چه داریم از مجاهدت و رشادت های شهدا و جانبازان می باشد.

🍂شهردار هشترود نیز در این جلسه گفت: شهید آئینه تاریخ است و خونی که از شهید در نبرد با غاصبان و دشمنان سرازیر می شود از حیثیت ایران و اسلام دفاع می کند.

🍃سلمان محمدی با بیان اینکه تمامی مسئولان باید در خدمت مردم  باشند خاطر نشان کرد: شهادت یکی از حقایق قرآنی است که در موارد متعدد یاد شده و دارای معنای وسیعی می باشد و هر کس در راه خدا کشته شود به مقام شهادت نائل میگردد.

♦️وی ادامه داد: شهادت مکتب سازنده ای است که شگرف ترین اثرات و خلل ناپذیرترین واکنش های نسل های به هم پیچیده تاریخ را دارا می باشد.

🍂رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه اظهار داشت: 22 اسفند ماه یاد آور دلاور مردی ها و فداکاریهای بزرگ مردان و شیر زنان غیور میهن اسلامی می باشد که با ایثار و شهادت عزت و اقتدار را برای انقلاب و اسلام به ارمغان اوردند و در حفظ و حراست از ارزشهای اسلام ناب محمدی جان خویش را فدا کردند.

🎗اسماعیل سهرابی نژاد اضافه کرد: شهرستان هشترود با تقدیم 216 شهید بزرگوار، 740 نفر جانباز و 41 نفر آزاده سهم بسزایی در پیروزی جنگ تحمیلی داشته است و مردم ولایتمدار هشترود و چاراویماق برای دفاع از کیان وطن و تمامیت ارضی کشور از جان و مال خود گذشتند تا اجنبی ها بر ایران حاکم نشوند.

🍂وی با بیان اینکه ماه اسفند،ماه سرداران شهید است اضافه کرد: مردم شهرستانهای هشترود و چاراویماق در عملیات خیبر و بدر 19 شهید گلگون کفن را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 25 اسفند 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هشترود